5 اشتباه درباره شارژ گوشی موبایل 😱

شارژ گوشی - پخش باتری موبایل سیاره

در این مقاله قصد داریم اشتباهات رایج در مورد شارژ گوشی موبایل را مورد بررسی قرار دهیم تا با رعایت این نکات بتوانیم عمر باتری موبایل خود را افزایش دهیم! این مواردی که در این مقاله میخوانید فقط بخش کوچکی از اشتباهات رایج درباره شارژ گوشی موبایل میباشد. بنابراین بهتر است دیگر مقالات سایت پخش باتری موبایل شادمان را نیز مورد مطالعه قرار دهیم تا بتوانیم از باتری موبایل خود بهتر محافظت کنیم.

اشتباههات رایج درباره شارژ گوشی موبایل

در این مقاله قرار است 5 اشتباه درباره شارژ گوشی موبایل را مورد بررسی قرار بدیم تا با رعایت این موارد باتری گوشی ما دچار مشکل نشود. این نکات رو رعایت کنید تا باتری گوشی تون دیرتر خراب بشه و براتون بیشتر کار کنه!

1- اتصال گوشی به برق شب تا صبح

یعنی این یکی از عادتای اشتباهیه که اکثرمون با خیال راحت انجام میدیم! درتسه گوشی خودش به 100 درصد برسه جریانو قطع میکنه اما تا صبح ممکنه باتری بخاطر مصرف انرژی شارژش کم بشه و دوباره جریان وصل بشه و اگه چندبار این اتفاق بیوفته مسلما به باتری فشار میاد.
آخرم میگی خدابیامرز باتری خوبی بود خوب دووم آورد!

2- اتصال همیشگی شارژر در پریز برق

اینکه شارژر خود را به صورت دائم در برق قرار دهیم کار بسیار اشتباهی است! انگاری از برق درش بیاریم امتیاز اون مرحله رو از دست میدیم!😃 این کار در دراز مدت باعث میشود عمر شارژر کمتر شود. بنابر این هیچ وقت شارژر خود را به صورت دائم در پریز برق قرار ندهید!

اتصال همیشگی شارژر در پریز -  پخش باتری موبایل شادمان
اتصال همیشگی شارژر در پریز برق خطرات زیادی را ایجاد میکند.

3- استفاده نکردن از محافظ

میدونم دیگه اینو خیلیاتون اصلا انجام نمیدین ولی از من به تو نصیحت، با این وضع برق کشور سعی کن از یه کنترل کننده نوسان برق یا همون محافظ موقع شارژ استفاده کنی تا گوشیت آسیب نبینه!
متاسفانه این مشکل همه آدم هاست شونصد میلیون پول گوشی میدن اما زورشون میاد پول لوازم جانبی بدن! انگاری اون لوازم جانبی چیزیه که طرف میخواهد به زور بهش بفروشه 🙃

4- استفاده از موبایل در زمان شارژ

متاسفانه خیلی ها انگاری دارن با اون گوشی اورانیوم غنی میکنن یا دارن میلیارد میلیارد پول میسازن که در زمان شارژ هم نمیزارن اون گوشی یکم استراحت کنه! زمانیکه گوشیتو میزنی به برق داری برای شارژ شدن این کارو میکنی و اگه بخواهی در زمان شارژ گوشی هی ازش استفاده کنی قطعا به مشکل میخوره گوشیت و ممکن باتری گوشیت نابود بشه!

5- استفاده از شارژرهای مختلف

خیلی ها این تصور را دارند که استفاده از شارژهای مختلف مشکلی برای باتری به وجود نمی آورد و در صورتیکه کاملا دارن اشتباه میکنن و از هر شارژری که دم دستشون باشه برای شارژ کردن گوشیشون استفاده میکنن!

سعی کنید تا جای ممکن فقط از شارژر اصلی گوشی خودتون استفاده کنید و در صورتیکه دسترسی نداشتید به شارژ خودتون تا جایی که نیاز دارید گوشی خود را با شارژرهای مختلف شارژ کنید.

هر شارژری یه قدرتی داره که باید با انرژی مورد نیاز گوشی واسه شارژ شدن یکسان باشه بنابراین پیشنهاد میکنم فقط از شارژر اصلی یا شارژری مشابه استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.