10 تا از بهترین برنامه های نظارت بر وضعیت باتری برای اندروید و iOS

عمر باتری یک چالش جدایی ناپذیر برای همه دستگاه های قابل حمل مانند گوشی های هوشمند، تبلت ها و غیره است. متأسفانه، این دستگاه های تلفن همراه عمر باتری محدودی دارند که معمولاً تا حدود یک روز استفاده و حتی کمتر دوام می آورد. در اینجا برخی از برنامه های نظارت بر وضعیت باتری وجود دارد که می تواند به شما کمک کند باتری خود را بررسی کنید و حتی به شما در بهینه سازی عملکرد باتری در تلفن هوشمند خود کمک کند.

باتری عنصر حیاتی هر گوشی است و وظیفه روشن نگه داشتن آن در حین استفاده از آن را بر عهده دارد. به همین دلیل است که برنامه های نظارت بر وضعیت باتری باید داشته باشند. اما باتری گوشی های هوشمند ظرفیت محدودی دارند و معمولا یک روز یا در برخی موارد کمتر دوام می آورند. بنابراین ما مطمئن هستیم که حتماً با مشکلات تخلیه باتری گوشی هوشمند خود مواجه شده اید و ما اینجا هستیم تا با این راهنمای فوق العاده به شما کمک کنیم که برخی از بهترین برنامه های نظارت بر وضعیت باتری را ارائه می دهد که برای یک بار و برای همیشه به مشکلات باتری تلفن شما پایان می دهد.

واقعاً دشوار است که برنامه‌ای را کشف کنید که در واقع در مصرف انرژی صرفه‌جویی کند، زیرا بیشتر تکنیک‌های صرفه‌جویی در باتری دستی هستند، مانند کاهش روشنایی صفحه، کاهش فرکانس همگام‌سازی داده‌ها توسط برنامه‌ها، و همچنین راه‌های آزمایش شده و اثبات‌شده دیگر. در اکثر مواقع، زمانی که علت تخلیه باتری و همچنین نحوه شناسایی و پیشگیری از بزرگترین دلایل خود را درک می کنید، متوجه افزایش قابل توجهی می شوید.

همه برنامه های ذکر شده در زیر با برخی از ویژگی های عالی بارگذاری شده اند و می توانند مشکلات باتری ضعیف شما را در کوتاه ترین زمان حل کنند. در اینجا برخی از برنامه های نظارت بر وضعیت باتری وجود دارد که به شما کمک می کند تشخیص دهید کدام برنامه ها باعث تخلیه باتری می شوند. این برنامه ها همچنین به شما کمک می کنند تا این مشکلات باتری گوشی هوشمند خود را حل کنید.

10 تا از بهترین برنامه های نظارت بر وضعیت باتری برای اندروید و iOS

آنچه در این مطلب خواهید آموخت نمایش سرفصل ها

1.  battery monitor

همانطور که از نام آن پیداست، این یکی از تمیزترین برنامه های نظارت بر وضعیت باتری موجود در فروشگاه  Google Play است. با اپلیکیشن Battery Monitor، می‌توانید دمای باتری و اطلاعات خود را در زمان واقعی، وضعیت سلامت، وضعیت شارژ، ولتاژ و غیره را کنترل کنید.

جدا از طرح‌بندی تمیز و مناسبی که برنامه ارائه می‌دهد، ویجتی در اختیار دارید که RAM را تقویت می‌کند: تقویت با یک ضربه. همچنین یک هشدار گرمای بیش از حد دما وجود دارد که هنگام افزایش دمای CPU یا باتری به شما اطلاع می دهد. همچنین سه ویجت مختلف و چندین تم برای انتخاب دریافت می کنید.

 لینک دانلود: Android

2. battery Guru: monitor & Saver

 Battery Guru یکی از معروف‌ترین برنامه‌های نظارت بر وضعیت باتری است. نه مانند تقویت کننده ها یا پایان دهنده های خدمات، به یک شکل عمل نمی کند، در عوض، به حفظ حداکثر عمر باتری ممکن کمک می کند. اطلاعات مصرف باتری، ظرفیت باتری را نمایش می دهد و به شما در عادت های شارژ کمک می کند تا باتری شما دوام بیشتری داشته باشد. این برنامه همچنین پارامترهای شارژ، مانند حداکثر جریان به دست آمده را نظارت می کند.

بخش‌های مختلفی برای اطلاعات وجود دارد، مانند شارژ/دشارژ که آمار شارژ را نشان می‌دهد، حفاظت که می‌تواند یادآوری‌هایی را برای دمای باتری و محدودیت‌های شارژ تنظیم کند. و Health که سلامت باتری را تخمین می زند. Doze و Save دو بخش دیگری هستند که به سایر مشکلات باتری کمک می کنند.

لینک دانلود: Android

3. Avast Cleanup And Boost

Avast Cleanup and Boost  یک برنامه فوق العاده برای نظارت بر وضعیت باتری برای کسانی که نمی خواهند باتری آنها تا پایان روز تمام شود. بله، باعث می شود تبلت یا تلفن هوشمند شما بیشتر از چرخه باتری معمولی دوام بیاورد. فقط روی دکمه حالت از پیش تنظیم شده ضربه بزنید، باتری شما بیشتر از عمر باتری اصلی دوام می آورد. برنامه به طور خودکار حالت ذخیره باتری را با توجه به دستگاه و وضعیت باتری انتخاب می کند.

برنامه Avast Cleanup تمام ریز عکس های غیر ضروری، فایل های ناخواسته و غیره را پاک می کند و به این ترتیب فضای خالی را در اختیار گوشی قرار می دهد. بر اساس ماهیت یک عکس، خواه تکراری، قدیمی، بی کیفیت یا مشابه، برنامه به شما اطلاع می دهد و آن عکس های تکراری را حذف می کند. اگر برنامه 100 درصد مطمئن نیست که آیا تصویر اشتباه است یا نه، آن را به شما بررسی می کند. یکی از ویژگی های این برنامه خاص این است که با نشان دادن بهترین عکس از یک گروه عکس، کتابخانه عکس را سم زدایی می کند. نه تنها این، بلکه اندازه عکس ها را نیز بهینه می کند و آنها را به ابر منتقل می کند.

گزینه هایی برای افزایش عمر باتری با تمیز کردن RAM با از بین بردن خدمات پس زمینه وجود دارد. در عوض، آلت‌های برنامه با نشان دادن آن در صفحه اصلی، در پس‌زمینه شما را نشان می‌دهند. همچنین، گزینه Hibernate شما را قادر می‌سازد تا برنامه‌ها را در پس‌زمینه متوقف کنید، سرعت گوشی را افزایش دهید و به نوبه خود عمر باتری بهتری را ارائه دهید.

لینک دانلود: Android

4. Greenify

اگر نیاز دارید که تلفن همراهتان روان کار کند و برای مدت طولانی تری انرژی داشته باشد، اپلیکیشن Greenify برای شما مناسب است. Greenify به عنوان بهترین برنامه کاربردی اندروید Lifehacker در سال معرفی شد.

روش کار Greenify این است که برنامه هایی را که دائماً در پس زمینه در حال اجرا هستند و باتری مصرف می کنند، خواب زمستانی می کند. این برنامه برای مسدود کردن برنامه‌ها و سرویس‌هایی مانند برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی، برنامه‌های تجارت الکترونیک و سایر برنامه‌هایی که برای اجرا لازم نیستند، اما همچنان باتری زیادی مصرف می‌کنند، مفید است. Greenify یکی از مؤثرترین برنامه‌های این دسته است و باید آن را امتحان کنید و به یاد داشته باشید که تمام برنامه‌هایی را که برای گرفتن بهترین نتایج مورد نیاز نیستند، در حالت Hibernate قرار دهید.

لینک دانلود: Android

5. AccuBattery

برنامه AccuBattery به شما امکان می دهد با تجزیه و تحلیل زمان استفاده از برنامه و الگوهای استفاده، سرعت تخلیه و مصرف باتری را تشخیص دهید. همچنین زمان باقی مانده برای شارژ شدن و مدت زمان شارژ باتری را نشان می دهد. علاوه بر این، می توان ظرفیت باتری را در زمان واقعی بر حسب میلی آمپر ساعت اندازه گیری کرد و می توانید از زنگ هشدار شارژ برای افزایش طول عمر باتری استفاده کنید.

این اپلیکیشن میزان مصرف باتری را به خوبی اندازه گیری و محاسبه می کند و عمر واقعی باتری و زمان تخلیه کامل باتری را تخمین می زند. این برنامه همچنین زمان دقیق باقی مانده برای شارژ کامل را تخمین می زند و برنامه همچنین دارای تم تیره برای صرفه جویی در انرژی است.

لینک دانلود: Android

6. Dfndr Battery

اگر در پس‌زمینه کارهای غیرضروری زیادی دارید، این باعث می‌شود باتری سریع‌تر از حد معمول تخلیه شود. پس حتماً باید برنامه‌های نظارت بر وضعیت باتری Dfndr را امتحان کنید که با استفاده از برخی ویژگی‌های نوآورانه مانند بهینه‌سازی سریع، خنک‌کننده باتری، نمایشگر شارژ صفحه قفل، نمایه‌های قابل تنظیم، گزارش سلامت باتری و محافظ صفحه، باتری شما را ذخیره می‌کند. این برنامه کاربران خود را از طریق سریع ترین راه ها برای صرفه جویی در باتری راهنمایی می کند. برای کسانی که دائماً به تلفن خود نیاز دارند و نیاز دارند باتری را بیشتر دوام بیاورند، این برنامه کاملاً برای شما کار خواهد کرد.

نحوه کار برنامه با بستن اجباری برنامه‌ها و سرویس‌های پس‌زمینه است که باعث تخلیه غیرضروری باتری می‌شوند و همچنین برنامه برای صرفه‌جویی در مصرف باتری و دوام بیشتر دستگاه شما، روشنایی صفحه را کاهش می‌دهد.

لینک دانلود: Android

7. Kaspersky Battery

آیا شما هم جزو کسانی هستید که از ساعت ها شارژ کردن موبایل خود خسته می شوند؟ برنامه‌های نظارت بر وضعیت باتری کسپرسکی راهی آسان و سریع برای شارژ کردن تلفن‌های همراه خود و استفاده بیشتر بدون نگرانی از سطح پایین باتری به شما ارائه می‌دهند.

ویژگی‌های کلیدی اپلیکیشن Kaspersky Battery شامل بهبود مستمر و شناسایی برنامه‌های «گرسنه» و «در حال اجرا» در پس‌زمینه است. همچنین، برنامه‌های اصلی اشغال‌کننده باتری را کنترل می‌کند و به شما اطلاع می‌دهد. هنگامی که برنامه مشکل را مشخص کرد، بررسی آن را برای شما ارسال می کند و به شما هشدار می دهد که همه موارد را ببندید. باعث توقف برنامه های پس زمینه و افزایش سرعت گوشی می شود. برای دسترسی بهتر، عمر باتری را پیش‌بینی می‌کند و تخمینی از زمان باقی مانده برای شارژ باتری را به شما ارائه می‌دهد.

لینک دانلود: Android

8. Gsam Battery Monitor

آیا می خواهید بدانید باتری شما چقدر کار می کند؟ آیا گوشی شما به راحتی تخلیه می شود؟

Gsam Battery Monitor یک برنامه عالی برای تشخیص اینکه چه چیزی باتری شما را بیشتر مصرف می کند،  Gsam Battery Monitor است. به شما اطلاع می دهد که کدام برنامه بیشتر باتری شما را مصرف می کند. همچنین، این برنامه زمان دقیق تا زمان زنده ماندن باتری را به شما می دهد و حتی به شما نشان می دهد که چقدر زمان برای شارژ شدن نیاز دارد. برنامه‌های نظارت بر وضعیت باتری از گزینه «App Sucker» تشکیل شده است که همه برنامه‌های تخلیه باتری را می‌بندد.

CPU، استفاده از حسگر، wakelocks برنامه، wake time، و wakelocks هسته برخی از گزینه‌های دیگری هستند که به شما کمک می‌کنند مصرف باتری نامشخص دستگاهتان را مرتب کنید. برای بازیابی آسان، با استفاده از ویجتی که می توانید آن را به صفحه اصلی گوشی هوشمند اندرویدی خود اضافه کنید، سرعت خود را افزایش دهید و با یک ضربه می توانید عملکرد باتری دستگاه خود را افزایش دهید.

لینک دانلود: Android

9. Servicely

با مسدود کردن برنامه‌هایی که در پس‌زمینه اجرا می‌شوند، عمر باتری شما را به طور خدماتی افزایش می‌دهد. دستگاه اغلب بیش از 50 درصد باتری را در طول شب از دست می دهد. این به دلیل وجود هزاران برنامه در پس‌زمینه است. Servicely این امور را در دست گرفته و با بهینه سازی آن مشکل را حل می کند. همچنین برنامه هایی را که عادت دارند موبایل را از خواب عمیق بیدار کنند، خاموش می کند.

فقط باید مراقب باشید که دستگاه شما باید روت باشد تا برنامه کار کند. Servicely به شما کمک می کند تا اعلان های برنامه های انتخابی خود را فعال و غیرفعال کنید و از احتمال اجرای آنها در پس زمینه جلوگیری کنید. همچنین، می‌توان پیام‌های بی‌پایان رسانه‌های اجتماعی یا اعلان‌های غیرضروری از بازی‌ها و سایر برنامه‌ها را متوقف کرد. این باعث می شود عمر باتری دستگاه شما حدود 20 تا 30 درصد بیشتر از حد معمول افزایش یابد.

لینک دانلود: Android

10. BetterBatteryStats

 

BetterBatteryStat  برنامه نظارت بر وضعیت باتری است که باعث می شود ساعت ها بیرون از خانه باشید. با BetterBatteryStats می‌توانید تمام برنامه‌ها را با استفاده از سطح باتری خود آنالیز کنید. می توانید برنامه را به حالت خواب یا اجبار برای همیشه در نوک انگشتان خود قرار دهید.

این برنامه برنامه ها و سرویس های تخلیه کننده را که علت اصلی تخلیه باتری هستند، شناسایی می کند. همچنین با اندازه گیری اثرات اعمال خود و ساده سازی آنها با استفاده از الگوریتم های داخلی، زهکشی را کاهش می دهد. بنابراین، این برنامه برای دریافت بهترین عملکرد از تلفن هوشمند شما عالی است. علاوه بر این، ویژگی های قابل دسترس آن باعث جلب توجه فرد برای استفاده از آن می شود. به عنوان مثال، شما یک ویجت را به صفحه اصلی خود اضافه می کنید و با همه چیز در مورد باتری خود آشنا می شوید.

لینک دانلود: Android

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.