نحوه تشخیص باتری اصل با باطری فیک 🧐 + 7 روش اساسی

تشخیص باتری اصل

نحوه تشخیص باتری اصلی با دیگر باتری ها به یکسری عوامل بستگی دارد. که در ادامه قصد داریم به یکسری از این عوامل بپردازیم. در این مقاله ما ترفند تشخیص باتری اصلی با باتری کپی را به شما آموزش میدهیم.

تشخیص باتری اصل

برای تشخیص باتری اصل نیاز است به یکسری موارد در زمان خرید باتری موبایل توجه نمایید. در ادامه به یکسری از نکات خواهیم پرداخت که به زودی به صورت تصویری این نکات را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

اتصالات آن ها باهم متفاوت هستند

اتصالات باتری اصلی با باتری کپی باهم متفاوت هستند. این اتصالات برای باتری اصلی و کوچک تر و تاریک تر هستند و برای باتری های کپی بزرگ تر و روشن تر هستند.

راهنمای تخیص باتری اصلی گوشی - مرکز پخش باتری موبایل شادمان
راهنمای کامل تشخیص باتری اصلی از بخش اتصالات

نوشته روی باتری

در مورد باتری به نوشته های روی باتری توجه کنید: باتری ساخت کشور چین است و اگر روی باتری شاهد زبان های کشور ویتنام یا کره شدید آن را بدانید که آن باتری فیک و تقلبی است.

به تاریخ ساخت آن توجه کنید

تاریخ ساخت باتری روی جعبه ی آن را و تاریخ ساخت روی باتری را مقایسه کنید اگر تاریخ ها یکی بود باتری اصلی است.

با دقت بدنه و شکافه مقوایی باتری را چک کنید

تمام باتری های اصلی با درز گیری کامل پوشیده شدند ولی باتری های تقلبی جلد معمولی ای دارند و کامل پوشیده نشده اند و حتی طرز فلز های آن ها با هم متفاوت هستند.

جنس پلاستیک باتری

در باتری های اورجینال سطح پلاستیکی و جنس پلاستیک آن به طور یکنواخت هستند و از پلاستیک های pc استفاده می کنند ولی در باتری های کپی از پلاستیک های بازیافتی استفاده میشود و به طور واضح مشخص هستند.

تشخیص باتری اصل - مرکز پخش شادمان
تشخیص باتری اصلی سامسونگ از جنس پلاستیک آن

کلمه Sdi

در باتری اصل و کپی اول باید جلد باتری را جداکرده و روی باتری اگر کلمه sdi نوشته شده این باتری اورجینال است اما اگر کلمه sdi وجود نداشت باتری فیک و تقلبی است .

تگ NFC

در هر دو باتری کپی و اصل کلمه near field communicatim نوشته شده اما اگر باتری کپی باشد نوشته است اما وقتی اگر پوسته  روی باتری را جدا کنیم قسمت تگ NFC دیده نمیشود یعنی فقط نوشته وجود دارد و تگ NFC نیستش و این باتری کپی است اما در باتری اصلی نوشته است و تگ NFC کاملا مشخصه یعنی وقتی که او را لمس می کنیم یک حالت برامدگی را متوجه میشیم که همان تگ NFC است و باتری، باتری اصلی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.