نحوه تشخیص شارژر اصلی و تقلبی + 10 روش ساده ✅

شارژر اصلی موبایل - پخش باتری سیاره

تشخیص شارژر اصلی و تقلبی به یکسری از عوامل ساده بستگی دارد که شما به راحتی میتوانید این موارد را مورد بررسی قرار دهید تا زمانی که قصد داشتید برای گوشی موبایل خود شارژر تهیه کنید کلاه سرتان نرود و شارژ فیک را به عنوان شارژ اصل به شما نفروشند!

متاسفانه در این روز های بازار شارژر های فیک و تقلبی زیاد شده اند و تشخیص آن از اصل بودن یا فیک بودن آن خیلی سخت است. مرکز پخش باتری موبایل شادمان در این مقاله قصد دارد یکسری نکات را برای تشخیص شارژر اصلی با فیک را مطرح نمایید تا به راحتی بتوانید شارژر فیک را از اصل تشخیص دهید:

روش های تشخیص شارژر اصلی و تقلبی

روش های زیادی برای تشخیص شارژر اصلی با تقلبی وجود دارد و ما در این به 8 مورد از موارد اصلی تشخیص شارژ پرداخته ایم که در ادامه میتوانید این موارد را برسی و با شارژر خریداری شده مقایسه نمایید.

شارژرهای تقلبی

شارژر های تقلبی متاسفانه در این روز ها در بازار بسیار زیاد شده است و تشخیص آن با شارژر های اصل بسیار سخت است و به راحتی نمیشود آن ها را تشخیص داد. شارژرهای تقلبی چه عوارضی دارد؟

شارژر های تقلبی باعث خراب شدن باتری و حتی گوشی شما میشوند و مدت زمان زیادی نیاز دارند تا گوشی شما را کامل شارژ کند و اگر به صورت مداوم از این شارژر ها استفاده بکنید عمر باتری شما را کمتر میکند و شما باید باتری جدیدی تهیه کنید.

چطور شارژر های اصل را با شارژرهای فیک تشخیص دهیم؟

در ادامه قصد داریم تا 10 روش تشخیص شارژر اصلی با شارژر فیک را مورد بررسی قرار دهیم. در صورتیکه شارژ گوشی شما هم خراب شده است و قصد دارید یک شارژر جدید تهیه کنید پیشنهاد میکنم این مقاله را از دست ندهید تا بتوانید شارژر اصلی با شارژر فیک را تشخیص دهید.

تشخیص شارژر اصلی از روی لوگو SAMSUNG

به لوگوی زیر شارژر دقت کنید: حروف A در شارژر های فیک ضخیم تر نوشته شده است اما در شارژ‌ر های اصلی تمامی حروف ضخامت یکسان دارند.

تشخیص شارژ با توجه به نوشته mad in chaina و A plus

اگر این حروف ها یعنی mad in chaina و A plus را پشت شارژر دیدید مطمئن باشید که آن شارژر فیک است.

کابل شارژ اصلی

کابل های اصلی در قسمت اتصال نماد USB کم رنگی دارند که در شارژر های فیک این نماد پر رنگ تر است.

داغ شدن بیش از حد شارژر

داغ شدن بیش از حد شارژر یکی دیگر از نکاتی است که فیک بودن آن را اثبات میکند، البته برای این نکته لازم است چند بار از شارژر استفاده کنید.

کانکتور

 نکته پنجم این است که کانکتور اصلی Micro USB کوتاه تر است و به بدنه شارژر نزدیک تر است. در حالی که کابل USB تقلبی کانکتور بزرگ تری دارد و فضای بیشتری بین کانکتور و بدنه شارژر وجود دارد که احتمال شکستن او را بعد از چند بار استفاده بیشتر میکند.

وزن

شارژر های فیک وزن کمتری نسبت به شارژر های اصل دارند و اگر شما هردو شارژر را در دست خود بگزارید متوجه آن میشوید و نیاز به ترازو هم ندارید. همیشه شارژر های اصل مقداری از شارژر های فیک سنگین تر هستند.

جنس کانکتور

در شارژر های فیک اگر کانکتور سری آن را به یک آهن ربا نزدیک کنید به آهن ربا میچسبد ولی در شارژر های اصلی اگر کانکتور سری آن را به آهن ربا نزدیک کنیم به آهن ربا نمیچسبد چون جنس شارژر های اصلی مسی هستند و جنس شارژر های تقلبی آهنی هستند.

نوشته روی آن

در شارژر های فیک و اصلی نوشته روی آن یکی است اما چطور متوجه تغییر آن شویم؟ در شارژر های اصلی رنگ روی نوشته آن کمی پر رنگ تر از رنگ روی شارژر های فیک است و کمی بزرگتر نوشته شده اند.

کابل

جنس کابل های اصلی از لاستیک ساخته شده اند اما در کابل های فیک جنس آن از پلاستیک است و موردی دیگر که درباره کابل ها است اندازه آن است، کابل های اصل همیشه یک مقداری از کابل های فیک بلند تر هستند و سری آن از جنس سر جعبه ای است و حتی رنگ آن ها هم باهم متفاوت است و کابل اصلی مقداری سفید تر و کابل تقلبی مقداری بی رنگ تر است.

در کابل های فیک سری فلزی آن مقداری بلند تر از کابل های اصلی و در کابل های اصل کوچک تر و راحت تر است.

سخن پایانی در خصوص شارژ اصلی موبایل

همچنین شما میتوانید با بررسی مقاله اینکه چطور از باتری موبایل خود مراقبت کنم اطلاعات بسیار کاملی در جهت حفظ باتری موبایل خود را دریافت کنید تا در زمان استفاده از موبایل یا زمان استفاده از شارژر باتری موبایل شما دچار خرابی نگردد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.