چه نوع شارژر موبایلی 📵 نیاز دارم؟🤔

شارژر موبایل - پخش باتری موبایل سیاره

با انواع مختلف شارژر برای تلفن های همراه، پیدا کردن شارژر مناسب برای دستگاه شما بسیار دشوار است. شارژرهای تلفن همراه دستگاه های شگفت انگیزی هستند، اما جادویی نیستند. من این را به سختی فهمیدم، زمانی که باتری من زودتر از آنچه انتظار داشتم تمام می شود. یا وقتی تمام شب تلفن را شارژ می‌کردم و صبح روز بعد در وسط مکالمه می ‌مرد. یا به طور مرموزی یخ می زد.

معلوم شد که هر شارژر تلفن یکسان ایجاد نشده است. دستگاهی که من استفاده می کردم تلفن من را لنگ می زد، اما واقعاً با دستگاه من سازگار نبود.

من همچنین متوجه شدم که انواع مختلفی از شارژر تلفن برای شارژ نگه داشتن دستگاه من در خانه یا در حال حرکت وجود دارد. و در تحقیقاتم، برخی از بهترین چرخ دستی های شارژ لپ تاپ و چرخ دستی های Chromebook را برای مدارس کشف کردم. اینها شارژ چندین لپ تاپ را در یک محیط آموزشی به سطح کاملاً جدیدی می برد.

من دیگرگیج نبودم و به این فکر می کردم که چه نوع شارژر تلفن نیاز دارم؟ بسیاری از لوازم الکترونیکی ممکن است گیج کننده باشند. اما اکنون که درک بهتری از شارژرهای تلفن همراه دارم، می‌توانم به شما در درک آن‌ها نیز کمک کنم. بیایید جستجو کنیم و پاسخ این سوال را پیدا کنیم که چه نوع شارژر تلفنی نیاز داریم؟

انواع مختلف شارژر برای گوشی

6 نوع شارژر وجود دارد که هر کدام قابلیت های منحصر به فرد خود را دارند.

1. شارژر دیواری

شارژرهای دیواری رایج ترین شارژرهای تلفن همراه هستند. آنها طراحی جهانی دارند که با تمام پریزهای دیواری سازگار است. شارژرهای دیواری یک کابل مجهز به آداپتور دارند که به پریز دیواری متصل می شود. آنها به عنوان موثرترین و قابل اعتمادترین شارژرها در نظر گرفته می شوند. سازندگان اغلب این شارژرها را همراه با گوشی خود در جعبه قرار می دهند.

در اینجا یک شارژر دیواری جهانی عالی با چندین درگاه USB وجود دارد که برای همه انواع تلفن ها به خوبی کار می کند.

2. شارژرهای رومیزی

اگر شارژرهای دیواری برای شما خیلی دست و پا گیر هستند و می خواهید شارژر تلفن ساده تری داشته باشید، می توانید یک شارژر رومیزی که مبلمانی با قابلیت بی سیم است، تهیه کنید.

شارژرهای رومیزی ممکن است نهایت راحتی در شارژ باشند. آنها شارژرهای بی سیمی هستند که در واقع درست در مبلمان شما تعبیه شده اند. آنها در زیر میز شما نصب می شوند و هم سطح با سطح آن قرار می گیرند تا ظاهری ساده و محبوب داشته باشند.

این نوع شارژرها را می توان روی میزهای رومیزی، میزهای خواب، میزهای کناری و یا هر مبلمانی که سطح صافی دارد نصب کرد.

برخی از مبلمان با این فناوری از پیش نصب شده ارائه می‌شوند یا اگر دستی دارید، می‌توانید خودتان یک دستگاه بی‌سیم بسازید.

شارژر یک میدان مغناطیسی تولید می کند که وقتی تلفن روی آن قرار می گیرد مستقیماً به تلفن شما منتقل می شود. این میدان می تواند از طریق سرامیک، شیشه و چوب منتقل شود. با این حال، نیرو از فلزاتی مانند فولاد و آلومینیوم عبور نمی کند.

شارژرهای رومیزی و شارژرهای دیواری دستگاه های کارآمدی هستند، اما وقتی در خانه نیستید چطور؟ هنگامی که در حال حرکت هستید، یک شارژر ماشین ضروری است.

3. شارژر ماشین

یک آمریکایی به طور متوسط هر هفته 13 ساعت و 22 دقیقه را پشت فرمان می گذراند.

این بدان معناست که اگر در جاده هستید، شارژر ماشین تلفن همراه ضروری است. شما نمی خواهید در بن بست باشید و متوجه شوید که نمی توانید با رئیس تماس بگیرید و توضیح دهید که چرا برای آن جلسه مهم ساعت 9 صبح دیر می آیید.

شارژرهای خودرو به گونه ای طراحی شده اند که وارد آن درگاه کوچک فندکی 12 ولتی روی داشبورد شما شوند. یکی از مزایای شارژرهای خودرو این است که نیازی به سیم کشی دائمی به لوازم الکترونیکی خودرو ندارند. هنگامی که کلید را از اشتعال خارج کردید، برای حفظ باتری خودرو، گوشی شما شارژ را متوقف می کند.

در اینجا یک شارژر ماشین عالی است که دارای 5 درگاه USB است، از جمله 3 پورت در جلو و 2 پورت دیگر که می تواند تا صندلی عقب گسترش یابد.

4. شارژرهای بی سیم

شارژرهای بی سیم برای شارژ باتری گوشی شما بدون وصل کردن آن به کابل طراحی شده اند. کافی است گوشی خود را رو به بالا روی یک پد شارژ کوچک و دیسکی شکل یا گجتی از نوع موس پد قرار دهید تا باتری دستگاه شما شارژ شود. اگر زیاد پشت میز خود هستید، می توانید یک شارژر بی سیم روی پایه نیز تهیه کنید.

این کار به این صورت است: تلفن شما مجهز به یک سیم پیچ گیرنده مسی است و شارژر به یک سیم پیچ فرستنده مسی مجهز شده است. هنگامی که تلفن روی شارژر قرار می گیرد، فرستنده یک میدان الکترومغناطیسی تولید می کند. گیرنده این جریان را به برق تبدیل می کند و سپس باتری گوشی شما را شارژ می کند.

بی سیم کمی اشتباه است، زیرا هنوز باید شارژر را به پریز دیواری وصل کنید. با این حال، تلفن دارای اتصال بی سیم به شارژر است. وصل کردن شارژر به پریز دیواری

Qi تلفظ chee و به معنای جریان انرژی نوعی شارژ بی سیم است. این شارژ بی سیم را برای تولید کنندگان عمده تلفن های همراه استاندارد می کند.

به عنوان مثال، می توانید از شارژر موتورولا با نوکیا استفاده کنید. Qi را می توان با نحوه انتقال داده سازگار USB برای هر دستگاه برابر دانست. زندگی بدون Qi هرج و مرج خواهد بود، هر تلفن به تنهایی نوع کابل خود را دارد.

تنها ایراد عمده شارژ بی سیم سرعت است. شارژر بی سیم استاندارد 5 وات (وات، اندازه گیری توان الکتریکی) حدود سه تا چهار ساعت طول می کشد تا شارژ شود، در حالی که شارژر سیمی حدود دو ساعت و نیم طول می کشد تا شارژ شود. حتی دستگاه‌های مجهز به فناوری شارژ سریع نیز ممکن است به آرامی روی شارژر بی‌سیم شارژ شوند.

5. شارژرهای خورشیدی

پایداری یکی از نکات مهم در هنگام خرید محصول است. شارژرهای خورشیدی روشی آگاهانه برای استفاده از منابع طبیعی هستند.

شارژرهای خورشیدی انرژی خود را از انرژی خورشید می گیرند. این شارژرها از پنل های خورشیدی کوچک برای این کار استفاده می کنند. دارای یک باتری قابل شارژ است که باتری گوشی شما را شارژ می کند. شارژرهای خورشیدی زمانی که در خارج از منزل در ساحل هستید، یا زمانی که باتری ماشین شما تمام شده است، یا اگر به سادگی فراموش کرده اید قبل از بیرون رفتن گوشی خود را شارژ کنید، عالی هستند.

از آنجایی که نیازی به وصل شدن آنها نیست، اگر مدت زمان طولانی را در خارج از منزل سپری کنید، برای شارژ چندگانه ایده آل هستند. اگر در خانه هستید اما می خواهید تلفن خود را به روشی سازگار با محیط زیست شارژ کنید، آنها راه حل بسیار خوبی هستند.

شارژرهای خورشیدی با کیفیت بالا می توانند نور خورشید را در روزهای ابری جذب کنند، در حالی که همتایان ارزان تر آنها باید در نور مستقیم خورشید اشباع شوند. شارژرهای باکیفیت نیز به حدود سه ساعت برای شارژ شدن نیاز دارند، در حالی که شارژرهای ارزان قیمت ممکن است 10 تا 12 ساعت زمان ببرد. آنها می توانند انرژی ذخیره کنند تا بعدا استفاده شوند. دستگاه های خورشیدی حدود 300 تا 400 شارژ دوام می آورند.

شارژرهای خورشیدی با کیفیت بالا

برخی از شارژرهای خورشیدی به اندازه کافی کوچک هستند که در کف دست یا جیب شما قرار می گیرند. پس از تقریبا یک ساعت قرار گرفتن در معرض نور خورشید، حدود 30 دقیقه زمان صحبت خواهید داشت.

این شارژر خورشیدی یک انتخاب عالی برای گوشی ها است.

6. پاور بانک

هنگامی که کابل در دسترس نیست، یک پاوربانک می تواند مفید واقع شود.

پاوربانک که ایستگاه های برق یا بانک باتری نیز نامیده می شود، سپرده انرژی دریافت می کند که می تواند بعداً “خروج” شود. اگر می خواهید از پریز دیواری دور باشید و به برق پشتیبان نیاز دارید، پاوربانک مناسب است. آنها همچنین در مواقع اضطراری که به منبع برق دسترسی ندارید مفید هستند. اگر یک وسیله دستی دارید، می توانید هر زمان که متوجه شدید باتری گوشی خود باید پر شود از آن استفاده کنید.

یک پاور بانک به کندی شارژ می شود. ممکن است به همان اندازه طول بکشد تا گوشی شما شارژ شود. بانک های بزرگتر ممکن است تا چهار برابر بیشتر طول بکشد.

در صورت استفاده روزانه، یک پاوربانک خوب تقریباً 500 چرخه شارژ-دشارژ دارد و حدود یک سال و نیم دوام خواهد آورد. پاوربانک های ارزان قیمت در نگهداری شارژ بیش از شش هفته مشکل دارند، در حالی که یک مدل رده بالا می تواند شش ماه شارژ نگه دارد.

تلفن‌های همراه نیز در اینجا به بخشی غیرقابل انکار از فرهنگ کلاس درس تبدیل شده‌اند، بنابراین می‌توانید به راحتی بهترین ایستگاه‌های شارژ تلفن همراه و ذخیره‌سازی برای نیازهای تحصیلی خود را پیدا کنید.

اکنون که در مورد انواع مختلف شارژرهای تلفن می‌دانید، باید مطمئن شوید که از یک کشور جهان پنجم شارژر معیوب نمی‌خرید.

نکاتی که هنگام خرید شارژر باید در نظر بگیرید:

مهم نیست که شارژر براق و براق روی نمایشگر فروشگاه چقدر وسوسه انگیز به نظر می رسد، خرید شارژر تلفن همراه نباید به صورت تکانشی انجام شود. قبل از اینکه متعهد شوید باید در مورد ویژگی ها و جنبه های فنی یک محصول تحقیق کنید.

در اینجا مواردی وجود دارد که باید قبل از خرید شارژر گوشی به آنها توجه کنید.

1. کیفیت شارژرهای تلفن

شارژرهای ارزان قیمت بدون نام تجاری گوشی و باتری شما را در معرض خطر قرار می دهند. هزینه بیشتری برای شارژر تولید شده توسط یک برند معتبر و شناخته شده به صرفه است. دلیلی وجود دارد که شارژرهای با نام تجاری به همان اندازه قیمت دارند.

موارد زیر وجود دارد که باید مراقب آنها باشید.

استفاده صحیح از حروف بزرگ در دستورالعمل ها

همانطور که باید مراقب ایمیل‌هایی باشید که حروف بزرگ و کوچک تصادفی دارند، از شارژرهایی که حروف کوچک مشکوک دارند دوری کنید. به عنوان مثال، 1 آمپر باید به عنوان 1A نشان داده شود، نه 1a. متن نامناسب و نشان‌های برند پیکسیله شده نیز پرچم قرمز هستند.

علائم کنترل کیفیت ساختگی

علائم کنترل کیفیت نشان می دهد که یک شارژر با مقررات ایمنی مطابقت دارد. در ایالات متحده، این علامت FCC (کمیسیون ارتباطات فدرال) است، در اروپا نماد CE (Conformité Européene) و در کانادا نشان CSA (انجمن استانداردهای کانادا) است. تفاوت‌ها ظریف هستند، اما می‌توانید تصاویر گوگل را جستجو کنید تا متوجه شوید که آیا تصویر شما تقلبی است یا خیر.

پس از فروش یا تولید کننده اصلی؟

آیا باید با OEM تولید کننده تجهیزات اصلی یا یک شارژر ارزان قیمت و عمومی استفاده کنید؟ خوب، تمام قطعات OEM با یکدیگر سازگار هستند. این عملکرد بهینه را ارائه می دهد. از طرف دیگر، قطعات ارزان قیمت ساخت شرکت های مختلف ممکن است با گوشی شما کار کنند، اما احتمالاً خیلی خوب نیستند.

اگر شارژر ارزان قیمتی بخرید، ممکن است طول عمر یک OEM نداشته باشد و شارژ آن زمان بیشتری می برد.

شارژر احساس سبکی می کند

وزن سر کابل می تواند چیزهای زیادی در مورد تقلبی بودن یا نبودن شارژر به شما بگوید. به طور کلی، باید احساس سنگین و قابل توجهی داشته باشد. کابل‌های تقلبی در هزینه‌های ساخت کم می‌کنند، بنابراین اجزای پلاستیکی و فلزی آن‌ها ضعیف هستند.

برای درک الکترونیک شارژر خود لازم نیست مهندس برق باشید. ابتدا، در اینجا توضیحی در مورد ولتاژ ورودی آورده شده است.

2. ولتاژ ورودی

ولتاژ به انرژی ای اشاره دارد که به باتری گوشی شما کشیده می شود. ولتاژ روی شارژر یا خود گوشی درج شده است. (اگر نمی توانید آن را پیدا کنید، یک جستجوی سریع در گوگل کمک می کند.) ولتاژ تلفن همراه به طور کلی پنج ولت (5 ولت) است. شما می توانید اکثر انواع تلفن های همراه را با یک شارژر 5 ولت شارژ کنید.

باتری های تلفن همراه می توانند دمای تا 112 درجه فارنهایت را تحمل کنند. یک شارژر ولتاژ بالا می تواند باتری ها را به سرعت بیش از ظرفیت خود گرم کند. این می تواند مدار گوشی شما را سرخ کند یا باتری آن را از بین ببرد. برعکس، گوشی شما چندین سال طول می کشد تا بدون ولتاژ کافی شارژ شود.

ولتاژ تلفن شما باید همیشه با ولتاژی که از شارژر دریافت می کند مطابقت داشته باشد. همراه با ولتاژ ورودی، ولتاژ خروجی عنصر اصلی شارژ تلفن است.

3. ولتاژ خروجی

برای شارژ باتری گوشی، یک جریان متناوب (AC) باید به جریان مستقیم (DC) تبدیل شود. شارژر تلفن ورودی جریان AC بالاتری را دریافت می کند و آن را به یک شارژ خروجی DC قابل کارتر تبدیل می کند.

به طور خلاصه، این روند به شرح زیر است:

     ترانسفورماتور ولتاژ AC را کاهش می دهد.

     سپس یکسو کننده این ولتاژ AC کاهش یافته را به سیگنال DC پالسی تغییر می دهد.

     فیلتر این ضربان‌ها را حذف می‌کند که یک سیگنال DC کوچک ایجاد می‌کند.

     سپس رگولاتور ولتاژ خروجی DC ثابتی ایجاد می کند.

آمپر خروجی یکی دیگر از عناصر مهم شارژ گوشی است.

4. آمپر خروجی

آمپر، قدرت جریان الکتریکی است که به تلفن شما می‌رسد. آمپر را می توان در دستگاه شارژ شما به عنوان چیزی مانند 1A بیان کرد که مخفف جریان یک آمپر است. هر چه جریان بیشتر باشد، باتری گوشی شما سریعتر شارژ می شود. یک جستجوی سریع در گوگل انجام دهید تا میزان آمپر دستگاه خاص خود را مشخص کنید. همچنین ممکن است روی خود باتری نیز یافت شود.

باید مطمئن شوید که آمپر منبع تغذیه شما با آمپری که برای گوشی شما مشخص شده است برابر است. در غیر این صورت، باتری ها می توانند در این شرایط به سرعت گرم شوند و طول عمر آنها به میزان قابل توجهی کاهش یابد. همچنین ممکن است شارژ الکتریکی تلفن شما را به درستی زمین نگیرند و در نتیجه نشتی شارژ ایجاد شود که می تواند به باتری گوشی شما آسیب برساند.

یک کابل یکسان برای همه مدل‌ها و مدل‌های گوشی وجود ندارد. مهم است که مطمئن شوید تلفن و کانکتور شما سازگار هستند.

در اینجا انواع مختلفی از شارژرها و تلفن‌هایی که با آن‌ها بهتر کار می‌کنند آورده شده است، اگر می‌پرسید «چه نوع شارژر تلفنی نیاز دارم؟»

شارژ بی سیم  Qi

Qi استاندارد جهانی برای شارژ بی سیم است. این امکان سازگاری بین تلفن های همراه و شارژرهای سازنده های مختلف را فراهم می کند.

کابل های میکرو یو اس بی

زمانی، کابل Micro-USB استاندارد صنعتی بود، اگرچه از آن زمان تا حدی محبوبیت خود را از دست داد. با این حال، به دلیل اندازه کوچک آن هنوز هم برای تلفن های همراه مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از اشکالات این است که باید دقیقاً متناسب باشد. اگر به طور تصادفی کابل یا پورت را به صورت وارونه یا عقب وارد کنید، ممکن است کابل یا پورت را خراب کنید.

آیا گوشی خود را قبل از سال 2015 خریداری کرده اید؟ سپس این احتمال وجود دارد که سایتی برای کابل میکرو USB داشته باشد.

کابل های  USB-C

اکثر تلفن‌های همراه از این کابل‌ها استفاده می‌کنند، زیرا سرعت و قدرت میکرو یو ‌اس ‌بی بیشتر است. آنها همچنین بسیار بخشنده هستند. می توانید آن ها را به صورت وارونه وصل کنید و همچنان به خوبی کار می کنند.

اکثر شرکت ها به کابل های USB-C روی می آورند. حتی اپل هم آنها را پذیرفته است. آیفون 11 آنها اولین بار بود که به رابط USB-C مجهز شد. این بسیار بزرگ است، زیرا اکنون کابل های اندروید و آیفون استاندارد خواهند شد.

یکی از محبوب ترین کانکتورها، البته، کانکتور لایتنینگ است، اما آیا هنوز واقعاً محبوب است؟

رابط رعد و برق

این کانکتور اختصاصی اپل بود. این تنها رابطی بود که با گوشی های آنها سازگار بود. با این حال، اکنون که این شرکت مسیر USB-C را طی می کند، کانکتورهای لایتنینگ قدیمی شده اند. آنها تا سال 2019 در آیفون های اپل استفاده می شدند.

اگر یکی از این تلفن های قدیمی را دارید، همچنان به رابط لایتنینگ نیاز دارید. با این حال، این شرکت یک کابل لایتنینگ به USB برای انتقال جریان دستگاه شما ارائه می دهد.

بسیاری از شرکت‌ها همچنین کابل‌هایی را ارائه می‌کنند که به کابل‌های میکرو USB و لایتنینگ متصل می‌شوند، و همچنین کابل‌هایی که بین لایتنینگ، USB-C و اتصالات میکرو USB تطبیق می‌یابند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.