هرآنچه که در مورد نگهداری باتری سامسونگ نیاز است بدانید! 😍

نگه داری باتری سامسونگ - پخش باتری سیاره

تلفن همراه از قطعات ریز زیادی تشکیل شده است. برخی از این بخش ها نقش مهمی ایفا می کنند. باتری برای تلفن همراه مانند یک قلب برای انسان است. تمام عملکرد یک گوشی به باتری بستگی دارد، بنابراین طول عمر، کیفیت ساخت و نحوه استفاده از آن بسیار مهم است. عوامل زیادی وجود دارد که بر عمر یک باتری تأثیر می گذارند که مهم ترین آن ها تاثیر فیزیکی به باتری است. افتادن گوشی یا از ارتفاع باعث آسیب جدی به باتری گوشی خواهد شد. عمر باتری گوشی بدون هیچ آسیب و ضربه ای نیز پس از دو تا سه سال کاهش می یابد.  اگر عمر تلفن همراه شما بیش از یک و نیم الی دو سال است و یا مدت زیادی است که گوشی سامسونگ خود را خریداری کرده اید و از آنجا که باتری بخش مصرفی گوشی شماست، نیاز  است تا کم کم باتری تعویض شود.

باتری یک تلفن همراه تنها برای یک نوع گوشی است و برای مدل ها و برندهای دیگر کار نمی کند. زیرا اندازه و مدل آنها منحصر به فرد است. ظرفیت هر یک از باتری ها نیز متفاوت است و بر روی آن نوشته شده است که بهتر است قبل از خرید به آن توجه شود.

تعویض باتری سامسونگ - فروشگاه اینترنتی سیاره
آموزش تصویری تعویض باتری سامسونگ
آنچه در این مطلب خواهید آموخت نمایش سرفصل ها

نکته هایی قبل از خرید یک باتری تلفن همراه

اگر باتری تلفن همراه شما زود خالی می شود، نیاز است تا آن را تعویض کنید. برای تعویض باتری موبایل فقط باید بدنه موبایل را باز کنید و باتری قدیمی را با باتری جدید جایگزین کنید. این کار به راحتی امکان پذیر است، اما اگر نسبت به تلفن همراه خود حساس هستید، می توانید به مراکز تعمیرات موبایل بروید. ولتاژ باتری، ظرفیت و شارژدهی سه عامل مهم برای در نظر گرفتن کیفیت باتری در هنگام خرید هستند که باید به آنها توجه کنید. در این مقاله می خواهیم اطلاعات مهم و کاربردی در مورد باتری سامسونگ خدمت شما ارائه دهیم.

باتری سامسونگ اصلی

باتری سامسونگ بخش مصرفی هر گوشی سامسونگ است. هنگامی که مدتی از گوشی سامسونگ خود استفاده کنید، باتری گوشی شما دچار افت شده و عمر آن کاهش خواهد یافت. در این زمان نیاز است تا باتری گوشی خود را تعویض کنید.

چگونه می توان خرابی باتری سامسونگ را تشخیص داد؟

خالی شدن باتری سامسونگ در یک زمان کوتاه نشان دهنده خرابی باتری سامسونگ است. گاهی اوقات ممکن است حتی با چند تماس تلفنی کوتاه گوشی شما خاموش شود که در این صورت نیاز است تا باتری را تعویض کنید.

1) باد کردن باتری سامسونگ

در برخی موارد باتری گوشی شما باد می کند. یا به نوعی متورم می شود. باید بدانید که باتری های باد کرده بسیار خطرناک هستند. باتری باد شده سامسونگ را هیچ وقت فشار ندهید چرا که خطرناک است. باید هرچه سریعتر باتری باد کرده سامسونگ را تعویض نمایید. تورم باتری فشار زیادی بر ال سی دی گوشی شما وارد می کند. گاهی اوقات باد کردن باتری تلفن همراه پوشش پشت گوشی شما را نیز می شکند.

2) خاموش شدن گوشی سامسونگ در حین تماس تلفنی

تلفن شما ممکن است در طول یک تماس یا جستجوی اینترنتی خاموش شود. در این صورت گاهی خود به خود روشن می شود. گاهی اوقات باید آن را به شارژر متصل کنید تا روشن شود. این اتفاقات باعث آسیب دیدگی گوشی شما شده و باید هرچه سریعتر باتری آن را تعویض کنید.

3) روشن ماندن گوشی فقط زمانی که به شارژ متصل است

گاهی عمر باتری گوشی شما تمام می شود و در برخی موارد گوشی شما تنها زمانی روشن خواهد ماند که آن را به شارژر متصل کنید. در این موارد به محض جدا شدن آن از شارژر، خاموش خواهد شد. در این مورد برای جلوگیری از آسیب بیشتر به تلفن همراه، باتری باید جایگزین شود

4) داغ شدن بیش از حد تلفن همراه

تمام باتری ها هنگام شارژ و مصرف شارژ مقداری گرما تولید می کنند. اگر شما بازی های سنگین با تلفن همراه انجام می دهید گاهی اوقات ممکن است متوجه گرم شدن بیش از حد باتری سامسونگ خود شوید. اما این نوع گرم شدن بیش از حد نشانه ای از خرابی باتری سامسونگ نیست. اگر باتری یا بدنه گوشی شما به طور غیرطبیعی گرم می شود، جایگزینی باتری سامسونگ را به تعویق نیندازید.

علت خرابی باتری سامسونگ

باتری سامسونگ می تواند به دلایل متعددی آسیب ببیند. در این بخش قرار است به برخی از مهم ترین علل خرابی باتری سامسونگ بپردازیم.

1) استفاده از شارژر فیک یا تقلبی

 استفاده از شارژر های تقلبی مهم ترین علت خرابی باتری سامسونگ است. استفاده از شارژر تقلبی سامسونگ یا شارژرهای فیک می تواند آسیب جبران ناپذیری به باتری سامسونگ شما وارد کند. با توجه به شباهت ظاهر شارژرهای تقلبی نسبت به مدل های اصلی شارژرهای سامسونگ، تشخیص آن کمی دشوار است.

علت خرابی باتری سامسونگ - فروشگاه اینترنتی سیاره
علت خرابی باتری موبایل

2) استفاده مداوم از پاور بانک

 پاور بانک ها برای شرایط اضطراری طراحی شده اند. مانند هنگام سفر و هنگامی که شما به شارژر دسترسی نداشته باشید. استفاده زیاد از پاور بانک باعث خرابی باتری موبایل شما خواهد شد. پاور بانک های بسیار متنوعی در بازار وجود دارد و متاسفانه نمونه های زیادی از پاور بانک های کیفیت پایین و تقلبی در بازار موجود است. برای استفاده از پاور بانک، مطمئن شوید که از مدل های با کیفیت و اصلی استفاده می کنید.

3) استفاده از شارژر فندکی ماشین

سومین علت خرابی باتری سامسونگ استفاده از شارژرهای فندکی با کیفیت ضعیف و تقلبی است. شارژرهای فندکی ولتاژ متغیری را در اختیار گوشی شما قرار می دهند. آنها به باتری تلفن شما آسیب می زنند. اگر مدت زمان زیادی در حال رانندگی هستید و به شارژر دسترسی ندارید حتما از شارژر های فندکی با کيفيت استفاده کنید تا به باتری سامسونگ آسيبی وارد نشود.

4) نگه داشتن گوشی به شارژ از شب تا صبح

اگر گوشی سامسونگ شما پس از شارژ 100 درصد به شارژر متصل می ماند احتمال خرابی باتری سامسونگ زیاد است. در گوشی ها و تبلت های جدید سامسونگ به طور خودکار هنگامی که باتری صد در صد شد شارژ شدن متوقف خواهد شد. اما برنامه های پس زمینه و اپلیکیشن های اینترنتی شما از باتری استفاده خواهند کرد. هنگامی که شارژ باتری سامسونگ کمتر شد، دوباره گوشی شروع به شارژ خواهد کرد و این امر می تواند تا صبح چندین بار تکرار شود.

5) افزایش درجه حرارت گوشی سامسونگ

انجام بازی های سنگین و استفاده از نور زیادی بر روی صفحه های تلفن همراه، وای فای، داده ها، و بلوتوث می تواند باعث گرم شدن بیش از حد باتری شود. بنابراین، اگر گوشی شما داغ می شود، آن را به مدت 15 دقیقه کنار بگذارید تا به باتری اجازه خنک شدن داده شود.

6) آب خوردگی باتری سامسونگ

اگر آب یا مایعات دیگر بر روی گوشی سامسونگ شما سرازیر شود ، سوکت شارژ سولفاته خواهد شد. یک سوکت خراب باعث نوسان جریان ورودی خواهد شد و پس از مدتی باتری سامسونگ خراب خواهد شد.

حتما باتری اصلی سامسونگ را بخرید!

اگر کمی در اینترنت تحقیق کنید فروشگاه های زیادی پیدا خواهید کرد که باتری سامسونگ می فروشند. باید به اطلاع شما برسانیم که با توجه به ماهیت شیمیایی آن، باتری های موبایل باید با شرایط خاص به ایران منتقل شوند و نگهداری آنها باید در دمای معینی انجام شود تا کیفیت باتری کاهش پیدا نکند.

بیشتر فروشندگان چنین شرایطی را ندارند. مورد بعدی به دلیل تنوع زیاد و تفاوت بسیار کمی که در ظاهر باتری اصلی سامسونگ و نمونه های جعلی وجود دارد، خرید از فروشگاه های مورد اطمینان در زمینه باتری را توصیه می کنیم.

باتری اصلی سامسونگ - فروشگاه اینترنتی سیاره
خرید باتری اورجینال سامسونگ

شناسایی باتری اصلی سامسونگ از تقلبی

راه های متعددی برای تشخیص باتری اصلی سامسونگ از یک باتری فیک وجود دارد. باتری اصلی سامسونگ دارای ویژگی های خاصی است که خریدار می تواند با توجه به این ویژگی ها برای خرید باتری اصلی سامسونگ استفاده کند.

راهکار هایی برای افزایش سلامت و عمر باتری سامسونگ

برای افزایش سلامتی و افزایش عمر باتری سامسونگ، به موارد زیر توجه کنید:

• اطمینان حاصل کنید که از شارژر اصلی یا شارژر با ولتاژ سازگار با تلفن همراه خود استفاده می کنید. به عبارت دیگر ولتاژ و جریان شارژر باید برای گوشی شما کافی باشد.

• باتری سامسونگ را بیش از حد شارژ نکنید. اجازه ندهید تلفن همراهتان به دلیل خالی شدن باتری خاموش شود. هنگامی که سطح باتری به 20 درصد رسید، آن را شارژ کنید. همچنین در هنگام خواب به مدت زیادی تلفن همراه را به شارژر متصل نکنید.

• از گوشی سامسونگ در حال شارژ به هیچ عنوان استفاده نکنید! از آنجا که گرمای تولید شده توسط باتری در هنگام شارژ دو برابر می شود می تواند به گوشی موبایل و خود شما آسیب برساند. از گوشی سامسونگ در هنگام شارژ برای تماس تلفنی نیز استفاده نکنید

• هنگام شارژ شدن زیر بالش ها و دیگر ابزارها قرار ندهید. در این حالت به دلیل تهویه پایین و بالا رفتن دما می تواند باعث انفجار باتری سامسونگ شود.

نحوه شارژ اولیه باتری سامسونگ پس از خرید

بیشتر سوالات کاربران هنگام خرید گوشی یا تبلت جدید سامسونگ این است که برای اولین بار چقدر گوشی خود را شارژ کنند. در گذشته توصیه می شد که سامسونگ را برای ۷ تا ۱۱ ساعت شارژ کنید. اما این کار دیگر نیاز نیست. باتری ها در همان ابتدای استفاده مقدار کمی شارژ دارند که یک بار کاذب است و خیلی سریع تخلیه می شود. بهتر است گوشی خود را به شارژر متصل کنید و پس از شارژ کامل، یک ساعت دیگر تلفن همراه در شارژ بماند. این مرحله را فقط برای اولین شارژ در نظر داشته باشید.

سوالات متداول در مورد باتری سامسونگ

ممکن است برایتان این سوال پیش بیاید که آیا باتری های سرخود سامسونگ نیز قابل تعویض هستند یا خیر؟

بله، تمام باتری های داخلی قابل تعویض هستند. به طور کلی برای بیشتر مدل های گوشی هایی که باتری داخلی دارند تعویض باتری کار ساده ای است. شما حتی می توانید باتری سامسونگ خود را خودتان تعویض کنید.

باتری من شارژ را به خوبی نگه نمی دارد، آیا باید آن را تعویض کنم یا می توانم از پاوربانک استفاده کنم؟

ما توصیه می کنیم که باتری گوشی خود را تعویض کنید زیرا یک باتری ضعیف ولتاژهای مختلفی را به دستگاه می فرستد و می تواند در درازمدت به گوشی شما آسیب بزند. استفاده از پاوربانک برای موارد اضطراری توصیه می شود، نه برای همیشه.

آیا می توانم خودم باتری داخلی سامسونگ را تعویض کنم؟

بله، اگر کمی آچار به دست باشید، هیچ مشکلی نیست. باید مقداری حوصله به خرج بدهید. حتما از باتری اصلی برای تعویض باتری سامسونگ استفاده کنید. باتری های کپی شده یا تقلبی علاوه بر عمر خدمات کوتاه تر، می توانند باعث آسیب به گوشی شوند.

چگونه می توانیم مطمئن باشیم که باتری اصلی سامسونگ را می خریم؟

صنعت باتری یکی از تخصصی ترین صنایع است. متاسفانه بسیاری از فروشگاه های آنلاین تجربه ای در این زمینه ندارند. اما متاسفانه انواع باتری ها را به نام باتری اصلی می فروشند و به همه اعلام می کنند که باتری اصل را خریداری کرده اند. این مشکل باعث سردرگمی خریداران می شود. شایان ذکر است که شرکت ما شرکتی متخصص در باتری های تلفن همراه است. این فعالیت تخصصی در زمینه باتری ها ما را از دیگر فروشگاه های آنلاین متمایز کرده است.

آیا خودتان باتری خریداری شده را جایگزین می کنید؟

ما سال هاست که در زمینه باتری ها فعال بوده ایم. شما می توانید تعمیر باتری سامسونگ را به ما بسپارید. یا ممکن است بخواهید خودتان باتری سامسونگ خود را تعویض کنید. متاسفانه برخی از فروشگاه ها هزینه هنگفتی را برای تعویض باتری دریافت می کنند که این کار هزینه را برای مصرف کننده افزایش خواهد داد.

این سوالی است که خیلی ها می پرسند. آیا باتری های سامسونگ توسط کمپانی سامسونگ تولید می شوند؟

هیچ کدام از تولیدکنندگان تلفن همراه و تبلت، باتری تولید نمی کنند. بیشتر شرکت های چینی باتری های تلفن همراه را برای برندها تولید می کنند. تعداد تولیدکنندگان باتری در چین بسیار زیاد است. ما در طول این سال ها توانسته ایم با بزرگترین شرکت های باتری ارتباط برقرار کنیم و بتوانیم محصولات با کیفیت را از بزرگترین شرکت های چینی به ایران عرضه کنیم.

گارانتی باتری سامسونگ شامل چه مواردی است؟

فروشگاه باتری سیاره تمام موارد باتری را گارانتی می کند. حتی باد کردن باتری نیز شامل گارانتی تعویض خواهد بود. فقط به خاطر داشته باشید که تنها چیزی که تحت پوشش گارانتی قرار نخواهد گرفت، آسیب فیزیکی به باتری است (آسیب فیزیکی مانند ضربه، برجستگی، سوراخ کردن باتری و ...

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.