چگونه بفهمیم باتری تلفن همراه شما نیاز به تعویض دارد

اگرچه، آسیب های باتری گوشی به اندازه صفحه نمایش شکسته و آسیب آب محبوب نیست. اما نکته اینجاست که هیچ چیز برای همیشه دوام نمی آورد. اگر مدتی است از گوشی خود استفاده کرده اید و متوجه شده اید که باتری آن دیگر نمی تواند در طول روز به شما کمک کند، ممکن است لازم باشد به سراغ تعویض باتری بروید. خوشبختانه، تعویض باتری هزینه زیادی ندارد. اما چگونه می توان تشخیص داد که باتری شما نیاز به تعویض دارد؟ در زیر بیابید.

1. زمانی که باتری سریعتر از حد معمول تخلیه می شود

شاید بارزترین علامتی که برای تعویض باتری گوشی خود نیاز دارید، زمانی است که باتری در حفظ شارژ کافی نسبت به قبل تلاش می کند. بنابراین، اگر باتری شما سریعتر از حد معمول تمام شود، احتمالاً باید جایگزین شود.

برای مثال، اگر قبلاً معمولاً تا 9 ساعت از صفحه نمایش استفاده می‌کردید و اکنون کمتر از 5 ساعت است، این نشانه‌ای است که باتری در حال قدیمی شدن است. در همین حال، اگر اخیراً به‌روزرسانی یا برنامه‌هایی را که شارژ باتری را خالی می‌کنند، نصب کرده باشید، ممکن است این درست نباشد. بنابراین، مطمئن شوید که علائم دیگر را بررسی کنید زیرا در زیر به آنها خواهیم پرداخت.

در مثالی دیگر، اگر پس از جدا کردن شارژر یا در حین استفاده، درصد باتری شما به شدت کاهش پیدا کند (مثل کاهش 10 درصدی یکباره)، ممکن است نیاز به تعویض داشته باشید.

2. زمانی که به طور کامل شارژ نمی شود

شارژ نشدن کامل باتری گوشی شما نشانه این است که باید آن را تعویض کنید. ما انتظار داریم باتری های گوشی های هوشمند بسته به ظرفیت باتری و فناوری سرعت شارژ، ظرف چند ساعت به طور کامل شارژ شوند. با این حال، اگر تلفن شما برای همیشه طول می کشد تا چرخه شارژ خود را کامل کند – مهم نیست چقدر آن را به برق متصل می کنید، به این معنی است که دیگر دوام ندارد.

با این حال، قبل از نتیجه گیری، ممکن است سعی کنید دستگاه را خاموش کنید و آن را برای چند ساعت بگذارید تا شارژ شود. اگر باز هم مشکل را برطرف نکرد، به این معنی است که اشتباه نکرده اید – باتری خراب شده است!

3. افزایش دما

اگر متوجه شدید که تلفنتان بیش از حد معمول داغ می‌شود – چه در حین استفاده از آن، چه هنگام شارژ کردن آن، یا فقط صاف روی میز نشسته است، این نشانه‌ای است که باید باتری را تعویض کنید.

معمولاً نمی‌توانیم بگوییم که تلفن شما در موقعیت‌های مختلف چقدر باید دمای داشته باشد. با این حال، از آنجایی که شما روزانه از آن استفاده می کنید، باید بتوانید بین دمای معمولی و غیر طبیعی تفاوت قائل شوید. بنابراین، اگر هنگام شارژ گوشی شما خیلی داغ می شود یا خیر، در نظر داشته باشید که آن را تا جایی که می توانید سریع به مرکز تعمیر ببرید! در غیر این صورت ممکن است به کل دستگاه آسیب برساند.

4. زمانی که گوشی شما متورم می شود

نه فقط زمانی که می جوشد. شکل نامناسب دیگری به گوشی شما نشان می دهد که باید باتری آن را تعویض کنید. اگر متوجه شدید که اندازه یا شکل گوشی شما مانند قبل نیست، لطفاً آن را به درستی بررسی کنید تا ببینید آیا برآمده است یا خیر. و اگر روی آن کیف دارید، باید آن را بردارید تا قاب پشتی به درستی بررسی شود.

هنگامی که متوجه شدید که دستگاه شما برآمده است، متورم می شود، یا خیلی داغ کار می کند، این نشانه هایی از باتری بد است. از این رو، برای جلوگیری از آسیب بیشتر، استفاده از گوشی را متوقف کرده و آن را به تعمیرگاه ببرید. ما موقعیت هایی را دیده ایم که تلفن های همراه به دلیل خرابی باتری آتش می گیرند. نگذارید همین اتفاق برای شما بیفتد.

به طور کلی، هزینه تعویض باتری گوشی به اندازه تعویض صفحه نمایش گران نیست. بنابراین، اگر متوجه شدید باتری شما دیگر به اندازه نیست، برای تعویض باتری به ارائه دهنده خدمات تعمیر رسمی برند خود مراجعه کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.