باتری آیفون

نمایش 1–12 از 15 نتیجه

باتری اپل آیفون

باتری آیفون قلب تپنده‌ی گوشی آیفون است، و برای استفاده‌ی بهینه و مؤثرتر از آن، لازم است اطلاعات لازم در مورد آن را در اختیار داشته باشید. اگر شما نیز از گوشی آیفون استفاده می‌کنید، باید بدانید که باتری آن در چه شرایطی بهتر عمل می‌کند و رعایت کردن چه مواردی باعث افزایش طول عمر آن خواهد شد. به عبارتی دیگر، شما باید نگهداری و بهینه‌سازی مصرف باتری گوشی خود را مدیریت کنید تا هم بتوانید با استفاده‌ی طولانی مدت از باتری گوشی در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید و هم مانع از وارد شدن خسارات جبران‌ناپذیر به گوشی آیفون خود شوید. در ادامه، ما تمام اطلاعات موردنیاز در مورد باتری آیفون را به‌صورت جامع در اختیار شما قرار خواهیم داد تا با استفاده از آنها بتوانید حداکثر استفاده را از باتری و گوشی آیفون خود داشته باشید.

ویدیو تست اصل بودن باتری آیفون – اپل

باتری آیفون iPhone

در ابتدا و قبل از اینکه به نکات و روش‌هایی برای نگهداری بهتر از باتری گوشی آیفون بپردازیم، اجازه بدهید در مورد خود باتری و ساختار آن صحبت کنیم. امروزه باتری‌هایی که در گوشی‌های هوشمند و از جمله گوشی آیفون استفاده می‌شوند از نوع باتری لیتیوم یونی یا لیتیوم پلیمری هستند و ساختار آنها به‌صورتی است که در اثر مرور زمان کیفیت نگهداری شارژ خود را از دست می‌دهند. بروز این امر اجتناب‌ناپذیر است و راهی برای استفاده‌ی همیشگی از این باتری‌ها وجود ندارد و بالاخره روزی عمر آنها تمام خواهد شد و باید نسبت به تعویض باتری گوشی آیفون خود اقدام کنید. اما با رعایت نکات و روش‌هایی که در ادامه‌ی این مطلب به شما خواهیم گفت، می‌توانید طول عمر باتری را افزایش دهید تا بتوانید مدت طولانی‌تری از آن استفاده کنید.

طول عمر باتری گوشی آیفون

روش اندازه‌گیری طول عمر باتری گوشی آیفون به‌صورت محاسبه‌ی سیکل یا دوره شارژ است. بدین صورت که هربار باتری گوشی از 0 تا 100 درصد شارژ شود، یک سیکل محاسبه می‌شود. حالا این 100 درصد ممکن است در چند مرحله شارژ تکمیل شود. به‌عنوان مثال، شما یک‌بار گوشی خود را 30 درصد شارژ می‌کنید و بار دیگر 70 درصد شارژ می‌کنید، مجموع این دو بار شارژ که می‌شود 100 درصد، یک سیکل محاسبه می‌شود.

عدم مراقبت و استفاده‌ی صحیح از باتری باعث می‌شود که طول این سیکل کوتاه‌تر شود. یعنی سیکل 100 درصد تبدیل شود به سیکل 80 درصد. این مسئله هم ممکن است در سیکل تخلیه اتفاق بیفتد و هم در سیکل شارژ، و باعث افت عملکرد باتری شود. همچنین، اطلاعات تعداد سیکل شارژ باتری در گوشی موجود است که با دسترسی به آن می‌توانید متوجه شوید که گوشی شما تا امروز چند سیکل شارژ را طی کرده است.

سلول‌های باتری‌های لیتیوم یونی بر اثر شارژ و تخلیه‌ی مداوم باتری، به مرور زمان از بین می‌روند. دستگاه‌هایی وجود دارند که با استفاده از آنها می‌توان مشخص کرد که چند درصد از سلول‌های باتری دیگر کار نمی‌کنند و از بین رفته‌اند. زمانی که بیشتر از 50 درصد از سلول‌های باتری از بین رفته باشند، شما باید به فکر خرید یک باتری و جایگزین کردن آن باتری قدیمی آیفون خود باشید.

به‌طور معمول 400 سیکل طول می‌کشد تا ظرفیت باتری آیفون از 100 درصد به 80 درصد کاهش یابد. این 400 سیکل، بسته به نوع استفاده‌ی شما از گوشی، ممکن است یک یا دو سال طول بکشد. البته فراموش نکنید که این کاهش ظرفیت به مرور زمان اتفاق می‌افتد و نه به یکباره.

تنظیمات باتری آیفون

گوشی‌های آیفون تنظیمات مخصوصی برای باتری دارند که با استفاده از آن می‌توانید میزان مصرف باتری را کنترل کرده و آن را بهینه‌سازی کنید. برخی از این تنظیمات تأثیر بسیار زیادی در مدت زمان استفاده‌ی شما از هر بار شارژ باتری دارد. به‌عنوان مثال، اگر در حالت عادی پس از شارژ باتری دو روز از گوشی خود استفاده می‌کنید، ممکن است پس از اعمال تنظیمات بتوانید سه روز یا بیشتر از آن استفاده کنید. این مسئله باعث می‌شود که با فاصله‌ی بیشتری گوشی خود را شارژ کرده و در نتیجه تعداد سیکل باتری را در مدت زمان طولانی‌تری تقسیم کرده و باعث افزایش طول عمر باتری شما شود.

نمایش درصد باتری آیفون

در حالت معمول، شما یک آیکون باتری را در نوار وضعیت بالای صفحه نمایش آیفون مشاهده می‌کنید که مقدار شارژ باتری را به شما نمایش می‌دهد. اما با دیدن این آیکون شما از ظرفیت دقیق باقی‌مانده‌ی شارژ مطلع نمی‌شوید. بنابراین بهتر است که این درصد به‌صورت نوشتاری نمایش داده شود.

برای اینکه بتوانید درصد میزان شارژ را به‌صورت عددی مشاهده کنید، ابتدا به منوی Settings (تنظیمات) رفته و سپس Battery Percentage (درصد باتری) را فعال کنید. با این کار، درصد شارژ باتری در کنار آیکون آن نیز نمایش داده می‌شود.

اما پس از مدتی استفاده از گوشی آیفون و افت کیفیت باتری آن، ممکن است که این درصد دقت خود را از دست بدهد. احتمالاً شما نیز تجربه کرده‌اید که گوشی شما مثلاً شارژ 30 درصدی را نشان می‌دهد اما چند ثانیه بعد 10 درصد می‌شود. دلیل آن این است که همزمان با افت باتری، مقیاس‌بندی آن نیز تغییر کرده است. در این صورت شما با کالیبره کردن باتری گوشی می‌توانید تا حد زیادی این مقیاس‌بندی را اصلاح کنید. در ادامه، روش کالیبره کردن باتری آیفون را به شما آموزش خواهیم داد.

روش کالیبره کردن باتری آیفون

اگر می‌خواهید با مشکلی که در بالا ذکر کردیم مواجه نشوید و مطمئن شوید که میزان شارژ باقی‌مانده همان درصدی است که نمایش داده می‌شود و مثلاً اگر 20 درصد شارژ دارید بعد از چند ثانیه گوشی شما خاموش نمی‌شود، با استفاده از این روش باتری گوشی آیفون خود را کالیبره کنید.

ابتدا آنقدر از گوشی خود استفاده کنید تا باتری آن به‌طور کامل خالی شده و خودش خاموش شود. چند دقیقه‌ای صبر کرده و سپس گوشی را در حالت خاموش به شارژ وصل کنید. فراموش نکنید که گوشی حتماً خاموش باشد و اگر به هر دلیلی روشن شد آن را مجدداً خاموش کرده و سپس به شارژ وصل کنید. صبر کنید تا گوشی 100 درصد شارژ شود.

همچنان که گوشی به شارژ است، آن را روشن کنید تا در حالت روشن هم مطمئن شوید شارژ آن به 100 درصد رسیده است. اگر در  حالت روشن شارژ 100 درصد را نمایش نمی‌داد صبر کنید تا شارژ آن تکمیل شود. سپس می‌توانید گوشی را از شارژ جدا کنید. حالا باتری شما کالیبره شده است و مطمئن هستید که درصد نمایش داده شده‌ی ظرفیت آن واقعی است.

توصیه می‌شود که هر 6 ماه یکبار باتری گوشی خود را کالیبره کنید زیرا در این بازه زمانی باتری 2 تا 5 درصد از ظرفیت خود را از دست می‌دهد.

اطلاعات بیشتر ...